Освітлення кабінету: працюємо вдома

Для того, щоб ефективно виконувати роботу, сьогодні не обов'язково сидіти в офісі. Багато людей працюють удома. Домашній кабінет, як і будь-яка з кімнат, виконує безліч функцій. Тут можна проводити переговори, спілкуватися з друзями та партнерами в неформальній обстановці, читати і, звичайно ж, працювати за комп'ютером або за письмовим столом. Усі ці заняття вимагають високої працездатності та бадьорості духу, які багато в чому будуть залежати від правильно підібраного освітлення.

 Настільна лампа
 

Основна відмінність кабінету від інших кімнат у квартирі в тому, що головним тут є не верхнє, а локалізоване світло. Важливо, як буде освітлений робочий стіл, зона переговорів і читання. Деякі дизайнери пропонують в організації освітлення кабінету зовсім відмовитися від верхнього світильника, але медики рекомендують при роботі за комп'ютером або письмовим столом включати загальне світло — так будуть менше втомлюватися очі. Головна вимога до верхнього освітлення кабінету: світло має бути рівномірним. Краще підібрати строгий компактний стельовий світильник із розсіяним світлом і напівпрозорим абажуром або зупинити вибір на декількох точкових світильниках, вбудованих у стелю.

 

Робочий стіл

 

Головне місце в кабінеті — письмовий або комп'ютерний стіл (у домашніх кабінетах ці функції часто поєднуються). Освітленню цієї зони слід приділити найпильнішу увагу — від цього буде залежати якість вашої праці.

 

Торшер

Для роботи з паперами або за комп'ютером немає нічого кращого за природне світло. Навіть якщо вам доводиться працювати по вечорах, робоче місце краще розташувати біля вікна, щоб максимально використовувати світловий день. Стіл необхідно встановити перпендикулярно до вікна — так ви зможете уникнути відблисків на моніторі.

 

При виборі світильника для робочого столу зверніть увагу на ті, які мають плафон сферичної або конічної форми. Так промені лампи будуть не прямими, а відображеними, що набагато корисніше для очей. Оптимальний варіант — світильник на гнучкому кронштейні з димером. Так ви зможете регулювати не тільки напрямок світла, але і його потужність.

 

 Світильник на стіну

При виборі лампи потрібно врахувати індивідуальні особливості людини, яка буде працювати за столом. Далекозорим людям необхідне менш яскраве світло, ніж короткозорим. Можна застосовувати і звичайні лампи розжарювання, і галогенні, і люмінесцентні. Перший варіант забезпечить м'яке жовте світло, люмінесцентні дають холодне освітлення, галогенні — близьке до денного.

 

Вибір залежить від призначення робочого місця: холодне світло сприяє концентрації уваги, а тепле роздумам. Якщо стіл великий і потребує двох світильників, можна організувати освітлення різних відтінків і використовувати їх по черзі, залежно від потреб. Але в будь-якому випадку настільна лампа повинна розташовуватися так, щоб руки або предмети, що стоять на столі, не відкидали тінь на робочу поверхню.

 

При роботі за комп'ютером від додаткового локалізованого світильника можна відмовитися. Монітор і сам є джерелом світла, так що верхнього освітлення буде цілком достатньо.

 

Відпочинок і переговори

 

Домашній кабінет часто використовують для неформальних переговорів із колегами або партнерами. Таким місцем зазвичай слугує стіл із диванами або кріслами. У цій зоні доречне бра з розсіяним жовтим світлом — воно створить атмосферу невимушеності й довіри. Але ми пам'ятаємо, що холодне світло галогенних або люмінесцентних ламп сприяє продуктивності, тому можливе їх використання і в цій зоні — так ваші переговори пройдуть швидше та ефективніше.

 

Настінний світильник можна замінити торшером. Він більш доречний у кабінеті, який використовують ще й в якості бібліотеки. Торшер вигідний тим, що його легко переміщати від зони переговорів до робочого стола або крісла для читання. Книжкові полиці та стелажі в такому кабінеті-бібліотеці можна також додатково підсвітити. Для цієї мети використовують кілька невеликих світильників, вбудованих у верхню планку полиць.

 

Що стосується дизайну світильників для домашнього кабінету, то все залежить від індивідуального смаку. У сучасних офісах використовують, в основному, стримані люстри і лампи простих форм зі скла і металу — у стилі хай-тек і мінімалізм. Але домашні кабінети менш офіційні, більш індивідуальні та затишні. Тому в них чудово виглядають дерев'яні лампи або світильники з абажурами з тканини. Тут доречними будуть і класика, і ар-деко, і модерн.

 

 

Список цікавих тем:

 

Освітлення готелів: відпочинок зі смаком

 

Освітлення ресторану, кафе і бару: як залучити відвідувачів

 

Освітлення в магазині: правила продажу

 

Офісне освітлення: діловий підхід

 

Тип цоколя: як не помилитися з вибором лампи

 

Стелі та світильники: як правильно їх поєднувати?

 

Як вибрати лампу: галогенні, люмінесцентні або лампи розжарювання?

 

Світло і тінь: як зробити освітлення зручним?

 

Розсіяне і спрямоване світло: види освітлення

 

Більше чи менше: як візуально збільшити або зменшити кімнату?

 

Освітлення барної стійки: у ресторані та вдома

 

Освітлення туалетного столика: правила грамотного макіяжу

 

Освітлення веранди і альтанки: світло для відпочинку

 

Освітлення ніші: розставляємо акценти

 

Освітлення саду: світло в літню ніч

 

Освітлення заміського будинку: створюємо ландшафт

 

Освітлення лоджій: світло за вікном

 

Освітлення дитячої кімнати: світле дитинство

 

Освітлення ванної кімнати: комфорт і безпека

 

Освітлення вітальні: краса і функціональність

 

Освітлення кухні: смачного!

 

Освітлення передпокою: візитна картка будинку

 

Освітлення спальні: атмосфера затишку

 

Колекція Drifter: світло під вітрилами

 

При передруку інформації активне посилання на www.lampa.kiev.ua обов'язкове.